Index půdní vláhy


                    
0102030405060708090100
Modelovaná půdní vlhkost v %

 

Hodnoty INDEXU PŮDNÍ VLÁHY se ve srovnání s minulým týdnem zlepšil téměř na celém území střední Evropy, kromě pobřeží moří, Itálie v severního Srbska. Nejvyšší hodnoty půdní vláhy pořád pozorujeme v oblasti Beneluxu a na jih a východ od České republiky, nicméně i obecně pozorujeme na většině území střední Evropy vyšší hodnoty indexu půdní vláhy.
 
Více informací ZDE.

Mapa vzniká díky podpoře mezinárodního projektu DriDanube, který je spolufinancován Evropskou unií (ERDF, IPA).

Monitorujte sucho

Vyplněním expertního dotazníku získáte přístup k desetidenní předpovědi relativní vlhkosti půdy aktualizované každých 24 hodin.

Aktuality

  • 24. 9. 2024

    Jak přejít z konvenčního na ekologické hospodaření?

    Pro zemědělce, kteří chtějí přejít z konvenčního na ekologické hospodaření, připravují vědci příručku. Podílí se na tom mimo jiných i vědci z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd - CzechGlobe. Ještě letos v ní představí metody a přístupy, které umožní dosahovat srovnatelných výnosů, jaké mají pěstitelé v konvenčním zemědělství. Článek Českého rozhlasu je k dispozici ZDE.

  • 21. 9. 2024

    Jak si umíme díky vědě poradit s následky povodní?

    Za jak dlouho se dá vysušit zaplavený dům? A v čem pomáhají po povodni statikům satelitní snímky z vesmíru? Spoluautor projektu Intersucho Martin Možný vysvětluje, jak se dá vegetační index využít k přesnému měření vláhy v půdě a pomoct tak při sledování náhlých přírodních katastrof. Celý dil popovodňového magazínu Českého rozhlasu je k dispozici ZDE.

4. července 2024 / 27. týden

předchozí další zavřít