Index půdní vláhy


                    
0102030405060708090100
Modelovaná půdní vlhkost v %

Index půdní vláhy

INDEXU PŮDNÍ VLÁHY se ve srovnání s minulým týdnem zhoršili především na severozápad od České republiky v oblasti Beneluxu a na severu Francie a dále také v Polsku. Nejvyšší hodnoty jsou ale pořád sledovány severovýchodně od České republiky a v Beneluxu. Nejnižší hodnoty se nachází na pobřeží moří, v Itálii, Maďarsku a v severním Srbsku.

Více informací ZDE.

 

 

Mapa vzniká díky podpoře mezinárodního projektu DriDanube, který je spolufinancován Evropskou unií (ERDF, IPA).

Monitorujte sucho

Vyplněním expertního dotazníku získáte přístup k desetidenní předpovědi relativní vlhkosti půdy aktualizované každých 24 hodin.

Aktuality

  • 10. 7. 2024

    Kam s uhlíkem?

    Stále víc jihomoravských zemědělců se inspiruje principy regenerativního zemědělství z USA – neorají, zeminu nikdy nenechávají holou a zapojují býložravce. Kromě zdravější půdy, a tím i potravin, má šetrný přístup pomoct také klimatu, a to ukládáním oxidu uhličitého. Propagátorem postoje je i Karel Klem z Ústavu výzkumu globální změny.
    Celý článek pro deník Mladá Fronta DNES je k dispozici ZDE.

  • 9. 7. 2024

    Změna klimatu je příležitost

    Letošní jaro, přesněji období od začátku března do konce května, bylo v Brně nejteplejší od roku 1800, kdy tam meteorologové měří. Oproti třicetiletému průměru za léta 1961 až 1990 teploměr ukazoval o 3,9 stupně Celsia více. Klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd popisuje extrémy počasí i to, na co se připravit v Česku.

    Celý rozhovor pro deník Mladá fronta Dnes je k dispozici ZDE.

16. června 2024 / 24. týden

předchozí další stáhnout zavřít